בונים את השיח העתידי Building43

bl43
אתמול (11/06) הושק רשמית הפרויקט החדש של האולטרא בלוגר הטכנולוגי רוברט סקובל ולאחר שצבר המון רעש ובאזז ברשת בחודשים מאז הוכרז רשמית באפריל, Building43 הושק אתמול רשמית עם מטרה פשוטה אך מעט מוזרה: קהילה לאנשים שפנאטים ואובססיבים בכל הקשור לרשת ולאינטרנט.

.A community for people fanatical about the Internet

אישית אני מאד אוהב את הדברים שסקובל עושה, הוא בלוגר מבריק ובדר”כ מזהה ועולה על טרנדים ותופעות הרבה לפני אנשים אחרים, ומחבר את הנקודות בצורה הרבה יותר קוהרנטית.

אז מהו בעצם בנין 43?

Building43 הוא למעשה פרויקט שהקים סקובל תחת המטרייה של חברת האחסון הידועה Rackspace
חברת אחסון בעלת שם גדול בוואלי, שבעצם מארחת את סקובל בפרויקט האחרון שלו.

תחת המותג החדש סקובל כותב (עם עוד כתבים אחרים בינהם גם פוסט אורח מעניין של גיא קוואסאקי) ובעיקר יוצא לשטח ומצלם ראיונות וידאו רבים עם האנשים הכי מענינים ורציניים בוואלי, ובניגוד לראיונות הקודמים שבהם התפרסם כל כך סקובל כאן הדגש הוא  על עצות פרקטיות לעסקים וחברות  שרוצות לעלות על ה”עגלה” של הרשת החדשה וכמובן עולם ה- Social Media.

אני מתלהב מהרעיון ומכל התפיסה של חיבור עסקים מסורתיים כפי שאומרים עם הרשת של היום, ועם נושא ה
Real Time Web

האתר נפתח אתמול  עם מגוון מרשים של תוכן ועמוס כהלכה, עם ראיונות עמוקים ומענינים עם מארק זוקרברג, מריסה מאייר, ומשקיע הריל טיים הידוע  פרד ווילסון, סקובל אומר שהאתר יתקדם בהדרגה ויתמלא בתוכן יומי, וכתבות וידאו על בסיס קבוע.

אחד הדברים היותר מענינים שסקובל עוסק בהם כיום וזו למעשה הליבה של מיזם החדש שלו, מה שהוא מכנה
The 2010 Web

או בעצם,  אותו חיבור בין קהילות חברתיות אל עסקים וקהלי היעד שלהם-משתמשים, צרכנים.

דוגמא מענינת שסקובל נותן היא שטויוטה למשל  משקיעים המון בפרסום ויש להם תקציבי עתק של PR,
אך הם לא מחברים בין הכלים והמדיות השונות בה משתמשים, יש להם  אתר נהדר אך למה הם לא מחברים ומידעים את גולשים שלהם שהם בטוויטר גם?

יש כיום הרבה מאוד אי סינכרון בין האמצעים השונים של המדיה החברתית, וע”פ סקובל ה- 2010 ווב היא רשת מחוברת שבה אמצעי המדיה החברתית מחוברים ומסונכרנים כהלכה.

זאת המשימה העיקרית שלקח על עצמו עם Building43. מעניין לקרוא את ה מאניפסטו שכתב סקובל, בהם מפרט את העקרונות הבסיסיים של הקהילה.

שיהיה בהצלחה רוברט! רעיון מדליק שיכול להתפתח לכיוונים מאוד מענינים בהמשך.

סקובל בראיון עם מארק זוקרברג CEO Facebook

About Yarin Hochman